Rodzaje wizytówek

Wśród obowiązkowego wyposażenia każdego, kto prowadzi własną firmę, znajdują się wizytówki. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich funkcjonowanie. To właśnie na nich umieszcza się wszystkie niezbędne dane kontaktowe, z pomocą których osoba zainteresowana może nawiązać kontakt z naszą firmą. Wyróżnia się kilka rodzajów wizytówek, które znajdują zastosowanie w nieco odmiennych sytuacjach.
 wizytowki
Wizytówki służbowe
To najczęściej spotykany, a zarazem najczęściej zamawiany w drukarniach rodzaj wizytówek. Znajduje się na nich logo firmy, jej dane adresowe, nieraz adres witryny internetowej. Bardzo wielu właścicieli decyduje się na zamieszczanie na wizytówkach malutkich mapek dojazdu, które pokazują jak trafić do firmy. Często obok logo umieszcza się malutkie zdjęcia produktów oferowanych przez firmę. Wszystko po to, aby możliwie jak najdokładniej zobrazować profil jej działalności.
 
Wizytówki osobiste
Na tych wizytówkach znajduje się zawsze imię oraz nazwisko ich właściciela. Nieraz umieszcza się na nich także tytuł naukowy oraz wykonywaną profesję. Typowe są także dane kontaktowe, a więc adres, numer telefonu oraz adres e – mailowy.
 
Wizytówki kombinowane
To specyficzna forma wizytówki, na której zawarte są zarówno elementy wizytówki służbowej, jak i osobistej. Obecnie spotykane naprawdę często i zamawiane przez różne grupy osób. Często stosowane w sytuacji, kiedy dana osoba reprezentuje firmę, a klient ma kontaktować się głównie z nią. Wtedy na wizytówce umieszczone są i dane przedsiębiorstwa, i pracownika.


Mogą Cię zainteresować również:
Tanie Kalendarze 2017